Czy ogrzewanie elektryczne ma sens w połączeniu z Fotowoltaiką?

Odpowiedz wydaje się logiczna. Produkujemy prąd więc wykorzystujemy go na ogrzewanie. Tak to własnie jest. Bardzo ważną sprawą jest tutaj dobranie najlepszych grzejników elektrycznych dla Fotowoltaiki. 

Bowiem najwięcej prądu produkujemy wiosną/latem jak najmniej potrzebujemy się ogrzewać. 'Magazynujemy' co prawda energię w zakładzie energetycznym, ale za tą 'usługę' zakład energetyczny pobiera 20% 'prowizji'. Dlatego ogrzewanie elektryczne jest najbardziej uzasadnione ekonomicznie w układzie: Fotowoltaika - piece akumulacyjne. W okresie zimowym wykorzystamy dzienną produkcje prądu na ładowanie piecy akumulacyjnych. To od naszej decyzji i nastawy, zależy czy piece ładujemy w nocy, jak się robi w 'normalnych' warunkach czy będziemy ładować je w dzień. W zimie produkujemy również prąd z naszych paneli. To że piece będziemy ładować w dzień, nie mam żadnego wpływu na otrzymywaną temperaturę, którą chcemy mieć w domu.

Brzmi skomplikowanie? Zadzwoń 515 194 901 lub napisz pieceakumulacyjne24@gmail.com a wyjaśnimy to dokładnie, dobierzemy Fotowoltaikę, piece, zamontujemy wszystko i ustawimy sterowanie. Najlepsze rozwiązania dla naszych klientów są dla nas największą satysfakcją.

ogrzewanie przy fotowoltaice